Biežāk uzdotie jautājumi

1. Jautājums: Tehniskajā apskatē man teica, ka ir palielināta brīvkustība stūres zobstienim.Vai man ir jāmeklē jauns stūres zobstienis, lai novērstu šo problēmu?
Atbilde: Nē! Lielākoties tāda tipa problēmu var novērst ar stūres iekārtas regulēšanas palīdzību. Dažiem automobiļiem to ir iespējams veikt, nenoņemot stūres agregātu.

2. Jautājums: Griežot stūri, ir parādījusies nepatīkama dūkoņa no pārsega apakšas. Vai drīkst turpināt pārvietoties,kad ir šāda skaņa?
Atbilde: Iespējams, dūkoņas iemesls varētu būt eļļas noplūde no hidrauliskā pastiprinātāja sistēmas, kas izraisa eļļas saputošanos. Vispirms būtu jāpielej piemērota eļļa līdz līmenim, kas norādīts hidrauliskās eļļas tvertnē(LHM zaļā vai ATF sarkanā/zdeltenā, savstarpēji jaukt nedrīkst). Tad dodieties uz autoservisu, lai noskaidrotu noplūdes iemeslu. Braukšana bez pietiekama daudzuma eļļas var ātri novest pie nenovēršamiem hidrauliskās sistēmas komponentu bojājumiem (pirmais no ierindas iziet pastiprinātāja sūknis) un ar to saistītajiem tēriņiem.

3. Jautājums: Kad braucu pa nelīdzenu ceļu, no priekšpuses dzirdu nepatīkamus, dobjus uzsitienus. Paziņa ieteica saremontēt stūres zobstieni. Mani māc šaubas, jo auto ir diezgan jauns.
Atbilde: Iespējams, ka Jūsu paziņai ir taisnība. Dažiem mūsdienu auto modeļiem (tajā skaitā luksus auto, kur stūri var griezt ar mazo pirkstiņu), barucot pa mūsu valsts ceļiem, ātri sabojājas virzošās bukses stūres zobstienī. Šos bojājumus mēs varam novērst kvalitatīvi, iekļaujoties īsos termiņos. Tiesa, visbiežāk par iemeslu kalpo kāds ritošās daļas defekts. Mūsu servisa speciālisti, veicot stūres agregāta un piekares elementu apskati, varēs piedāvāt situācijas risinājumu Jūsu gadījumā.

4. Jautājums: Kad mainīju motoreļļu, pamanīju, ka ir caurs putekļusargs uz stūres stieņa. Vai tas var kaitēt stūres zobstienim?
Atbilde: Pilnīgi noteikti var kaitēt! Viens no izplatītākajiem iemesliem tam, ka stūres agregāts sabojājas, ir rūsas parādīšanās uz pulētās ass, kas rodas, nokļūstot ūdenim, sāļiem un netīrumiem zem putekļusargiem. Tiem ir jābūt veseliem un labi nostiprinātiem gan uz stūres agregāta korpusa, gan uz stūres stieņiem. Ja esat pamanījuši putekļusargu bojājumus, nekavējoties dodieties tos nomainīt!